* 
* 
* 
* 
Drošības kods*

Nevarat salasīt? Nomainīt bildi!

  
* - lauki aizpildāmi obligāti

Mutes dobuma veselība

 

Viena no biežākajām sūdzībām ar ko sastopamies mūsu praksē ir sūdzības par dzīvnieku slikto mutes veselības stāvokli. Tāpat kā cilvēkiem, arī dzīvniekiem zobu stāvokli pārsvarā nosaka ģenētika. Ir dzīvnieki kuriem zobi ir balti un veseli visa mūža garumā, turpretim dažiem zobu problēmas sagādā neērtības jau no mazotnes. Kas tad ir visu problēmu pamatā?  No kā rodas zobakmens un kā pasargāt savu mīluli? Kad ir jāmeklē veterinārā palīdzība?

Veterinārārsta padomi

 Pirms iegādājies dzīvnieku, padomā! Dzīvniekam ir nepieciešamas regulāras rūpes un kopšana. Pie tam ne tikai kucēna vecumā, bet visa mūža garumā, kurš nemaz nav tik īss. Pārdomā savu dzīvesveidu, vai spēsi nodrošināt dzīvniekam pienācīgu fizisko slodzi, kopšanu un ēdināšanu. 

Ikdienas aprūpe

Regulāras konsultācijas un dzīvnieka veselības pārbaudes nodrošina slimību diagnostiku to attīstības sākotnējās stadijās. Obligāti jāvakcinē visi suņu, kaķu, truši un mājas seski, neatkarīgi no to turēšanas apstākļiem. Dzīvnieku vakcinācija pasargās gan tevi gan tavu mīluli no dzīvībai bīstamām infekcijas slimībām. Neaizmirsti arī dzīvnieku attārpot un apstrādāt kažoku pret blusām 3-4 reizes gadā